W swojej pracy nauczyciele Prywatnego Przedszkola Tęcza  stosują różnorodne metody wspomagające rozwój aktywności dzieci. Wśród nich są metody  słowne, czynne i percepcyjne, ale na szczególną uwagę zasługują metody problemowe, aktywizujące, praktyczne. Pozwalają one na połączenie aktywności dziecka z działaniem i przeżywaniem, co z kolei pozwoli na zrozumienie i utrwalenie wiedzy i zdobytych umiejętności.

mgr Anna Janczak-Róg – dyrektor przedszkola nauczyciel dyplomowany

Kieruje całokształtem pracy placówki we wszystkich obszarach  jego działalności, w tym, sprawach organizacyjnych, finansowych, kadrowych i pedagogicznych. Nauczyciel dyplomowany  z 23- letnim stażem pracy. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze, kierunek – historia, Uniwersytet Wrocławski- studia podyplomowe, kierunek-   geografia, Uniwersytet Opolski- studia podyplomowe, kierunek-  przyroda, Uniwersytet we Wrocławiu- studia podyplomowe, kierunek- bezpieczeństwo i higiena pracy.

mgr Dominika Chmieliczek - nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda

Ukończyła Państwową Wyższą Szkoła Zawodową w Wałbrzychu, kierunek- pedagogika  opiekuńczo-wychowawcza, specjalizacja- terapia pedagogiczna, Wyższą  Szkołę  Lingwistyczną w Częstochowie, kierunek- pedagogika, specjalizacja- edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Logopedia z emisją głosu w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

mgr Aurelia Pilipczuk – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu, kierunek: pedagogika, specjalizacja: pedagogika resocjalizacyjna- studia I stopnia. Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu, kierunek: pedagogika, specjalizacja: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna- studia II stopnia. Ponadto ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu na kierunku gerontopedagogika z rehabilitacją oraz oligofrenopedagogikę.

mgr Tomasz Dulemba – nauczyciel języka angielskiego

właściciel prywatnej szkoły „ Centrum Języków Obcych- Cool Cats" , doświadczenie zdobyte podczas kilkuletniej pracy w szkole Wielkiej Brytanii.

mgr Agnieszka Chęcińska- nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyła studia magisterskie na kierunku: Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku: Pedagogiczny kurs przygotowawczy.

mgr Karolina Rodak – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyła Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu, kierunek: pedagogika, specjalność: pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne- studia I stopnia oraz studia II stopnia o specjalności: terapia specyficznych trudności w uczeniu, także w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Ponadto ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu na kierunku rewalidacja oraz pedagogikę specjalną: zaburzenia ze spektrum autyzmu- zaburzenia neurorozwojowe: diagnoza, edukacja i terapia.

mgr Elżbieta Jaskuła – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu- kierunek filologia polska. Dodatkowo obroniła drugi tytuł magisterski w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, kierunek pedagogika, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiada również kwalifikacje na podstawie studiów podyplomowych- oligofrenopedagogika, do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.