Zajęcia rozwijające kreatywność i innowacyjność

Dziecko śpiewa zanim zacznie mówić, więc muzyka zaczyna wszystko.”

Taniec jest bardzo lubianą formą aktywności ruchowej dzieci, ponadto sprzyja podnoszeniu sprawności fizycznej, doskonali koordynację ruchową, kształtuje jednocześnie estetykę i harmonię ruchów, piękną sylwetkę oraz poczucie rytmu. Zabawy taneczne integrują grupę i sprzyjają nawiązywaniu więzi koleżeńskich.
Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu organizowane będą w formie: zabaw ruchowych ze śpiewem, improwizacji ruchowych do znanych dziecięcych piosenek, nauki układów tanecznych do muzyki disco oraz zapoznania z podstawowymi krokami tańców narodowych.

Mamy nadzieję, że program zajęć przyczyni się do rozwoju zainteresowań i uzdolnień ruchowych naszych przedszkolaków oraz do popularyzacji alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Zobacz sprawozdania z zajęć

„ Nie ma lepszych przygotowań niż rywalizacja z najlepszymi. To daje   największa lekcję, poczucie własnej wartości”.

Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe, których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami. Chcemy, aby nasze przedszkolaki były dobrze przygotowane do sukcesów i porażek życiowych. W tym celu proponujemy koło sportowe, które będzie pomocne w kształtowaniu cennych umiejętności u dzieci takich jak wytrwałość, współodpowiedzialność, samodyscyplina, poczucie własnej wartości. Zabawy ruchowe nie tylko uczą dzieci odpowiedniej koordynacji ruchowej, wyzwalają ich energię i wspomagają rozwój, ale są też świetną integracją z rówieśnikami.

Zobacz sprawozdania z zajęć

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż- a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem”.

Najlepszym sposobem zaspokojenia  ciekawości dziecka są zabawy badawcze, eksperymenty i doświadczenia, które proponujemy w ramach zajęć „Mali badacze i odkrywcy” Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego  rozwoju dziecka, przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych. Zabawy badawcze mają w sobie coś z bajki i czarów. Mają one na celu zbudować pomost między skomplikowanymi formułami z podręczników a ,,tęczą na niebie”. Doświadczenia przeprowadzone w grupie przedszkolnej aktywizują wszystkie analizatory, sprzyjają pełniejszemu przyswojeniu materiału wynikającego z podstawy programowej, pozwalają dzieciom na samodzielne odkrywanie odpowiedzi, formułowanie wniosków. Motorem działania jest  ciekawość świata, dociekliwość.

Zobacz sprawozdania z zajęć

„Miłe to jest wielce, Jako przez żołądek możesz zmienić serce!!!...”.

W trakcie tych zajęć przedszkolaki będą kształcić swoje umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się. Mali kucharze będą mieli okazję współpracować w grupie oraz czerpać radość z samodzielnego przygotowywania  posiłków. Przedszkolaki  nabędą umiejętność rozpoznawania  oraz  łączenia  składników spożywczych. W trakcie zajęć dzieci będą uczyć się m.in. pieczenia ciasteczek, przyrządzania słodkich deserów i koktajli, przygotowywania kanapek, sałatek, surówek czy też zdrowych soków. Efektem końcowym każdych zajęć będzie radość ze wspólnie zrobionej potrawy oraz  jej degustacja.