PAKIETY EDUKACYJNE WYDAWNICTWA MAC OLEK I ADA:
„Olek i Ada” to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej Wokół przedszkola. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne i wspólni bohaterowie. Pakiety bazują na opowiadaniach o tytułowych bohaterach cyklu – rodzeństwie – Olku i Adzie.

„Olek i Ada” Trzylatek. Poziom A. Pakiet
- Karty pracy cz 1
- Karty pracy cz 2
- Wyprawka plastyczna

„Olek i Ada”. Pięciolatek. Poziom B. Pakiet
- Karty pracy cz 1-5
- Wyprawka plastyczna

„Nowe przygody Olka i Ady”. Sześciolatek. Poziom BB+. Pakiet
- Karty pracy cz. 1-4
- Wyprawka plastyczna.

KSIĄŻKI Z PAKIETÓW DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH:
Publikacje zawierają ilustracje do opowiadań o przygodach Olka i Ady napisanych przez znanych autorów książek dla dzieci. Na każdy blok tematyczny (tydzień) przewidziano jedno opowiadanie(zamieszczone w przewodniku metodycznym). Treść opowiadania jest zawsze zgodna z tematyką tygodnia. Opowiadania dotyczą m.in. pór roku, świąt, praw i obowiązków dzieci, tolerancji, szacunku dla starszych. Nowoczesne, kolorowe ilustracje zachęcają do słuchania opowiadań i wypowiadania się na ich temat kształtują, także poczucie piękna u dzieci.

KARTY PRACY Z PAKIETÓW DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH:
Ćwiczenia w nich zawarte:
- wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtując pojęcia i uwrażliwiając zmysły
- rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń
- wyzwalają postawę twórczą
- stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych oraz nazywania emocji
- wprowadzają dzieci w świat wartości
- rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie

WYPRAWKA PLASTYCZNA DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH:
Wyprawka to nie tylko prace plastyczne, ale również różnego rodzaju pomoce jak:
- historyjki obrazkowe,
- obrazki do analizy i syntezy słuchowej,