Przedszkole Tęcza

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC". Jego autorem jest Aneta Konefał. Główną ideą projektu jest pluszowy miś wędrujący po przedszkolu i odwiedzający dzieci w domu. Pluszak będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę, Odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. Ważnym elementem projektu jest współpraca przedszkola z rodzicami. 

 

Uczymy Dzieci Programować KODOWANIE NA DYWANIE- to ogólnopolski program edukacyjny, w którym będziemy uczyć podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, łącząc jego elementy z zajęciami z różnych edukacji. Ucząc się programowania dzieci spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający.

Nauka programowania niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Programowanie to nauka logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, ułatwia odnalezienie się w świecie nowych technologii, uczy także wykorzystywać technologie w twórczy sposób,
  • Programowanie uczy pracy w grupie i tworzenia wspólnych projektów, dzieci dowiadują się jak wykorzystywać wspólny potencjał, brać odpowiedzialność za pracę zespołową i dzielić się, zarówno sukcesami, jak i porażkami,
  • Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne (zajęcia odbywać się będą z wykorzystaniem maty do kodowania oraz robotów- ozoboty),
  • Sprawia, że dziecko nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne proste projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb.
  • Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.